Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону

, Київ 11:48

Два пропори - одна країна

26 червня 2017, 10:10

26 червня 2017 року відзначаєьбся День кримськотатарського прапора — день шанування національного прапору кримських татар, корінного народу Криму. 

Вперше національнеий кримськотатарський прапор був затверджений Курултаєм кримських татар 1917 року. Поновлений 30 червня 1991 року.

Колектив Генерального консульства приєднується до вшанування національного прапору кримських татар.

Крім того, під стінами Міністерства закордонних справ на Михайлівській площі вже втретє відбувся МЗС OPEN AIRцього разу джазовий концерт «Музика вільних людей». Захід організований спільно з Koktebel Jazz Festival. Концерт став символом солідарності та підтримки тих, хто виступає проти російської окупації Криму

У форматі щорічних оупен ейрів ми вже третій рік поспіль знайомимо наших колег – іноземних дипломатів з сучасною українською культурою та привертаємо увагу до того, що нам, українцям, болить. Цього разу це - Крим.

14 червня 2017 року атріум МЗС України, який має унікальні акустичні властивості, став  джазовим майданчиком і прийняв Koktebel Jazz Festival - одну з найбільш вагомих культурних подій, що вимушено мігрувала з Криму.

Разом з Міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним захід відкрили міністри закордонних справ трьох Литви Лінас Лінкявічус та Швеції Маргот Вальстрьом, які перебувають в Україні з візитом.

 «Джазце особлива музика. Це не просто мелодія, це музика свободи. І я впевнений, що в майбутньому ми всі разом зможемо насолоджуватися нашим джазом в Українському Криму, в Українському Коктебелі», зазначив Павло Клімкін у своєму вступному слові.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус, вітаючи присутніх, наголосив: «Джазце свобода! Кримце Україна! Українаце Європа!».

«Крим належить Україні. І ми, безсумнівно, надалі виступатимемо проти незаконної анексії Криму та за припинення російської агресії», запевнила Міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом.

Розпочав програму один з найвідоміших українських джазменів та організаторів проектів, Ігор Закус. Разом зі співачкою Іванкою Червінською та Z-Band він представив програму «Коломийки» - українські народні пісні у сучасних джазових обробках. У другому відділенні на сцені звучав український Шопен. Провідна джазова піаністка Наталія Лебедєва з секстетом виконала авторські джазові бачення творів Фрідеріка Шопена у прем’єрній програмі «Quests». Під завісу дня на сцені лунала музика одного з найяскравіших композиторів українського джазу – Усеіна Бекірова. Уродженець Сімферополя, визнаний піаніст та клавішник, лідер багатьох проектів, учасник усіх відомих джазових фестивалів та автор незліченої кількості яскравої музики. У складі свого тріо Усеін Бекіров представив авторську програму, яка стала яскравим завершальним акордом події.

На заході були присутні посли іноземних держав в Україні, представники дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, представники кримськотатарської спільноти та громадянського суспільства, кияни та гості нашого міста.

Проект є важливою частиною діяльності МЗС у сфері публічної дипломатії та черговим кроком у розвитку Міністерства не лише як політичного, а й культурного простору, відкритого до співпраці з митцями, мистецькими інституціями та діалогу з громадськістю.

Новим елементом цьогорічного Open Air, присвяченого Криму, стала можливість для іноземних аудиторій долучитися до заходу. На веб-порталі МЗС здійснювалася онлайн трансляція, крім того, через сторінки у соціальних мережах дипустанов України за кордоном всі бажаючи могли переглянути концерт в режимі реального часу, адже захід проводився українською та англійською мовами.  

Щиро вдячні співорганізаторам заходу Джаз Коктебель, а також нашим незмінним партнерам StratComUA та Zinteco Design&Engineering за співпрацю над проектом.

Хештеги події: #CrimeaIsUkraine #MFAOpenAir2017 #CrimeanTatarFlag

Відеоролик «Two flags – one state» https://www.youtube.com/watch?v=giOiU3d-5QU&feature=youtu.be